Træner
Birgitte Blands Søndergaard
28490096
birgitteblands@gmail.com
Læs mere
Claus Mortensen
Claus har spillet badminton siden han var 6 år gammel, har været rundt i forskellige klubber herunder Albertslund IF og efter en pause på ca. 20 år startede han op igen i NBK i 2015 - Claus er udover at være engageret i badminton i NBK også en aktiv del af kredsarbejdet igennem ungdomsudvalget hvor han er formand og bestyrelsesmedlem i kredsen.
Claus har gennemført basis træneruddannelsen igennem Badmintondanmark og har 6 års erfaring som ungdomstræner igennem NBK
Claus lægger vægt på udvikling af spilleren - citat "at se dem udvikle sig over tid, er en fantastisk mulighed som træner" 
20449291
claus@rosenbymortensen.dk
Læs mere
Jeanett Hemmingsen
29448814
jeanetthemmingsen@gmail.com
Læs mere
Jens Jensen
24486431
jens_s_jensen@live.dk
Læs mere
Kristina Andreasen
28468244
Krea@guldborgsund.dk
Læs mere
Malene Hansen
61673630
Mdyrlevhansen@gmail.com
Læs mere
Marius Chrisoffersen
21694224
Osmand01@icloud.com
Læs mere
Mathias Hansen
23378070
Voi.hansen@gmail.com
Læs mere
Nicklas Christensen
51685820
nick049a@gmail.com
Læs mere
Niels Lejre
24438488
Nielslejre@gmail.com
Læs mere
Nina Vedsø
24901363
ninavedsoe@gmail.com
Læs mere
Christian Krøyer
21673121
christian@pyndt.net
Læs mere
Mikkel Rosenby Mortensen
20449291
claus@rosenbymortensen.dk
Læs mere
Thomas Skov
24296140
Damskierskov@privat.dk
Læs mere
Martin Hansen
40817764
Martinhansi@hotmail.com
Læs mere
Jesper Nielsen
Jesper er 39 år gammel og har fungeret som ungdomstræner i de sidste 4-5 år i NBK
 
Han spiller selv aktivt seniorbadminton i NBK og har spillet de sidste 15 år i bl.a. Eskilstrup også.
 
Det er dejligt at se børnene vi træner vokse og udvikle sig - dels som børn og også som udøvere af badmintonsporten.
 
Citat - "der er ikke mange sportsgrene som har den nerve en god badmintonkamp kan have" 
71776249
sanderviktor@outlook.dk
Læs mere
Instruktør
Uffe Stein
26891991
us@provi.dk
Læs mere
Hold i dag

Følg med

Nyheder - Vis alle

Events - Vis alle

Instagram